APLIKACJI DO BIEGANIA JEST OBECNIE SPORO

Aplikacji do biegania jest obecnie sporo. Gdy wybieramy którąś z nich po raz pierwszy, pozbawieni doświadczenia, trudno jest określić, jaka jest najlepsza. Moją ulubioną aplikacją jest Endomondo. Jest ona jedną z najbardziej popularnych aplikacji i nic w tym dziwnego. Jest ona kompatybilna z większością zegarków dla biegaczy, a także oferuje wiele atrakcyjnych funkcji. W wersji bezpłatnej jest nieco uboższa, ale gdy wykupimy subskrypcję zyskamy dostęp do zaawansowanych statystyk naszych treningów, obsługę pulsometru czy krokomierza. Aplikację obsługuje się intuicyjnie, wystarczy pozwolić jej połączyć się z GPS-em.

 

 

Już w wersji bezpłatnej użytkownik może rejestrować czas trwania treningu, dystans czy spalone kalorie. Również rejestrujesz swoje tętno, przy czym urządzenie jest zintegrowane z pulsometrami BTLE, BT i ANT+). Możesz również wpisywać treningi stacjonarne, a także odbierać dane od trenera audio w regularnych odstępach. Gdy interesują Cię postępy treningu, za pomocą Endomondo, możesz prowadzić pełen ich zapis a potem analizować dane każdego z nich. Gdy ustawisz sobie cel treningu, to trener audio będzie Cię motywował i prowadził tak, aby cel ten osiągnąć.

Gdy natomiast żyjesz w społeczności biegaczy i chcesz się swoimi osiągnięciami pochwalić Endomondo Ci to umożliwia, bo możesz za pomocą aplikacji wysyłać i odbierać wiadomości audio, komentować wyniki innych, próbować pobić ich rekordy, lub zwyczajnie wymieniać się wiadomościami dotyczącymi treningu na Facebooku czy Google+. Tworząc swój profil na www.endomondo.com, wszystkie dane są automatycznie zapisywane na Twoim profilu. Znajdziesz tam nie tylko porównania z innymi, ale wszelkie własne statystyki, czy zdjęcia zrobione podczas treningu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *